25 Ağustos 2009 Salı

RamAzaN ve şEnlİK


Ramazan ve şenlik dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri de Sultanahmet…bu yıl sultanahmet’teki eğlencelerin 13. yılı..bizimde 4- 5 kez gitmişliğimiz var.dünkü planımızda sultanahmete gitmekti ama işler çok yoğun olunca buğüne kaldı..uzun zamandır tramvaya binmemiştim hatta sanırım üniversite yıllarından beri…özlemişim ara duraklardan birinde kociş binince daha da güzel oldu… planımız meşhur Sultanahmet köftecisinde iftarımızı yapmakdı ama uzun uzun kuyrukları görünce vazgeçtik…kısa bir tur attıktan sonra güveç su kola pilav 15 tl lik menüde karar kıldık zaten başka da bir şey yoktu…sadece çorba içtim çünkü güveç çok ama çok kötüydü..gerçi çorba bile fena doyurdu ama keşke katlanıp güveci yeseymişim dedim ..çünkü kociş ısrarla doymadın sen şunu ye bunu alayım diye başımın etini yedi..ordan sonrada şu közde kahve yapan yerlere oturduk..kahve resmen su gibiydi…neyse yemekten yana şansımız yoktu ama bizim için yine de çok güzeldi…çok aşırı bir kalabalık vardı bu sene.. geçen sefer gittiğimizde çocuklar için eğlence yerleri ve gençler için de rodeo vardı..giderken rodeo yapıcam diyerek gittim ama yoktu..geçen seferden içimde kalmıştı…neyse belki de kafayı gözü patlatmaktan aleme madara olmaktan kurtulmuşumdur…dönüşte karaköyde vapura deli gibi elele koşturduk ama değdi vapura binen son kişilerdik bu da ayrı bir zevkti ..Sultanahmet’te bu sene hayal kırıklığı vardı ama kocişle baş başa olmak çook güzeldi


8 yorum:

* ஐ * : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : * ஐ * dedi ki...

Değil mi benim de eşim bugün geldi valla özlem gibisi yok canım yorumları da açtım

sibelinsu dedi ki...

kızım hergün bakıyodum zaten yorum yapabilecek miyim diye..iyi olmuş..ama çoktan yorumumu yaptım bile..:)

Judy Abbott dedi ki...

rodeo mu yapacaktın? keşşşke yapsaydın da görseydik çatlak :))))

sibelinsu dedi ki...

tam çatlak harbi..bu sene uçasım atlayasım var...

AYHAN dedi ki...

Hadi be, uçası varmış....
Vitrinde yastık görsen gözlerin kapanıyor, Pelinsu ya masal anlatıyorum, sen ondan önce uyuyorsun:):)

sibelinsu dedi ki...

aşkolsun beaaaaaaaa...
yatar pozisyonda ayık kalamıyom..ama ayakta cin gibiyim maşallah..

AYHAN dedi ki...

Bir de bu şenlik ayağından bahsedeyim. Orada ki tüm esnaf sadece ve sadece saygısızca ve haince ve de acilen cebinizde ki parayı alıp sizi def etmeye bakıyor.

Ne bir hizmet ne bir lezzet yok.
Tüm mekanlar iğreti, düzensiz, özensiz ve pis. Herif gözünüzün önünde bardağı suya tutup akabinde size servis ediyor, Ben iğrendim ortamdan. Arkadaşlarda köfteciden
şikayetçi olmuşlar, beklemekten kauçuk kıvamına gelmiş malzeme...

Hayatında düzene intizama azıcık yer veren, parasının birazda olsa karşılığını almak isteyen birinin orada yeri yok!

Yahu adamlar sizi kendilerine ait bölüme oturtuyor, menünün parasını peşin alıyor, çorbadan sonra yemek bekliyorsun??? Herif size kalmadı diyor, pişkin pişkin, aynen yanımızda ki iki masaya oldu..

Neyse ki Sibelle olunca tüm bunların önemi yok, başbaşa gayet iyiydik...:)

sibelinsu dedi ki...

mersiiiiiiiiiiiii..:)))

BU SİTEDEKİ BANA AİT FOTOĞRAF VE YAZILARIN HİÇBİRİ, HİÇBİR SEBEPLE İZNİM OLMADAN KULLANILAMAZ.

SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEYLER OLURSA BEN BURDAYIM

Blog Widget by LinkWithin

LARVAM

LARVAM

İzleyiciler

Geçmişi merak edenlere..:)

Hakkımızda

Fotoğrafım
Pelinsu...Masum,akıllı,çok bilmiş,çok bıdık,çok güzel....... Bir de sevgili eşim ...canımız babamız var...dünyanın en iyi babalarından..ben kendime yeni bir prens bulacakmışım...benimkini kızım kapmış...:) günlük yaşananlar,sanat,moda,aşk,dedikodu,eğlence..bundan sonra aradığınız herşey burada olacak...daha doğrusu olmasını temenni ediyorum..:)