18 Eylül 2009 Cuma

SöYLeMeK İsTEeDİm...

Bugün halamla karşılaştık..yine bankalar arasında koşturuyordu…oğlu için para yatırmış…halam çok iyi niyetli ama bu özelliğinin istismar edildiğini ,bir yerde yanlış yaptığını düşünüyorum..3 oğlu var ve 3 ünü de babasız çalışarak tek başına okuttu,büyüttü..şimdi 60 küsür yaşında ve hala onlar için uğraşıyor..şimdi de torunlarım için yardım ediyorum diyor..hepsine zamanında evlerini aldı dayadı döşedi verdi,iş kurdu..ama 3 kazanıp10 harcayınca her zaman yardım edilecek duruma düştüler..düştüler de noldu işi bırakıp yan gelip yatma moduna geçtiler..nasıl olsa arkalarında anneleri var....ne yazık ki etrafımda 30lu yaşlara gelmiş hala anne ve babalarının eteklerinde dolaşan o kadar çok insan var ki görünce üzülüyorum .artık sizin onlara destek olma zamanınız gelmedi mi…

Biz Pelinsuya şimdiden tutumlu olmasını öğretiyoruz.. şu ana kadar maşallah ,hayır alamayız dediğimde sözümü tekrarlatmadı…küçük para çantamız var arada verdiğimiz paraları orada biriktiriyor…dışarı çıktığımızda da çantamda ki para yeter mi diye hep soruyor..…..
Baba para..anne para diyen,onlardan aldığım parayla caka satmaya çalışan bir çocuk olmadığım için ,tüm kardeşler olarak daha lise yıllarında kendimize yetebilen çocuklar olduğumuz için anneme ve babama binlerce teşekkür..

5 yorum:

AYHAN dedi ki...

Ne diyelim Allah şaşırtmasın.
Sorumluluk duygusu için insanın çocukluğunda "baba figürü" çok önemliymiş. Mesela ben Pelinsu ile her çıktığımızda sadece bir almasına izin veriyorum.
Genelde de pahalı olan şeyleri göstermekten de kaçınıyorum:):)
Nasıl ama?

♥sibelinsu♥ dedi ki...

şişt baba figürü...:)
harikasın..ama kızımız daha harika...

Hesionka dedi ki...

çok güzel yazmışsınsın canım ve örnek alınacak bir şekilde yetiştiriyorsunuz kızınızı, tebrik ederim!

Keşke her anne baba sizin kadar bilinçli olsa.

♥sibelinsu♥ dedi ki...

teşekkür ederim hesionka..sabah sabah üzüntüyle yazdım...sert oldu biraz..:)

AYHAN dedi ki...

Nazar değmesin, Pelinsu da "tamam" lafından anlayıp kendini yerlere atmıyor...Ama söz verdiniz mi tutmalısınız:)

BU SİTEDEKİ BANA AİT FOTOĞRAF VE YAZILARIN HİÇBİRİ, HİÇBİR SEBEPLE İZNİM OLMADAN KULLANILAMAZ.

SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEYLER OLURSA BEN BURDAYIM

Blog Widget by LinkWithin

LARVAM

LARVAM

İzleyiciler

Geçmişi merak edenlere..:)

Hakkımızda

Fotoğrafım
Pelinsu...Masum,akıllı,çok bilmiş,çok bıdık,çok güzel....... Bir de sevgili eşim ...canımız babamız var...dünyanın en iyi babalarından..ben kendime yeni bir prens bulacakmışım...benimkini kızım kapmış...:) günlük yaşananlar,sanat,moda,aşk,dedikodu,eğlence..bundan sonra aradığınız herşey burada olacak...daha doğrusu olmasını temenni ediyorum..:)