19 Eylül 2011 Pazartesi

ZİLLER BİZİM İÇİN DE ÇALDI! İLK GÜNLERİMİZ


Pelinsu geçen hafta itibariyle yeniden okullu oldu,kendi deyimiyle öyle böyle değil büyük abla okulu :) her gün önünden geçtiğimiz büyüyünce sen de böyle okullara gideceksin dediğimiz kuzu şimdi o okullardan birinde.Minik ellerinde kurşun kalemler, çantasında fasulyesi, çubuğu var.

Okul seçimi bizim için çok ama çok zorlu geçti.Uzun uzun okul listesi hazırlamıştık sonrasında ise hiç düşünmediğimiz hadi bi uğrayalım diye girdiğimiz okuldan işte burası diyerek çıktık…okulumuz şirin butik bir devlet okulu..kapısından girer girmez hissettiğimiz huzura, ananeden-babaneden farksız sevgi dolu müdiremizle yaptığımız sohbetin samimiyeti de eklenince içimiz sıcacık oldu.

Pelinsu da şimdilik çok mutlu, alıştırma haftasının ilk gününde her zamanki gibi hepimizden önce uyandı, bizi zorlamadan belki de en hızlı kahvaltısını yaptı. güzelce yürüye yürüye okulumuza doğru yola koyulduk, ben de elimde minik makinamla bu anları dondurdum :)Babası kızından heyecanlı; 1,5 saat öncesinden okulun kapısındaydık :)

Doğruca yakındaki sevdiğimiz parka gittik, Pelinsu eğlenirken belki de evde heyecandan anlamadığımız çay keyfimize burada devam ettik... artık her gün okul çıkışı bu parktayız.


Sınıfına, sırasına, arkadaşlarına her zamanki gibi sorunsuz alıştı.
2. sınıf öğretmeni okuyabildiğini fark edince bir üst sınıftan başlatmak için test yaptı ama el yazısıyla yazmayı bilmediği için 1. sınıftan devam zaten geçebilseydi de sanırım istemezdik zaten sınıfın en minik dörtlüsü arasında :)
Çantasını beslenmesini kendisi seçti pek bi beğendi,babanesinin aldığı kalemkutusunun da birebir takımı.))Bugün ise okuldaki ilk gerçek günümüzdü, etüdler henüz başlamasa da yine de uzun bir gündü:))
Yemekhane işleri nedeniyle yine tüm gün okuldaydım..minik minik boylarıyla büyüklerin arasından seçmek çok zordu.gerçi Pelinsu pire gibi her yeri dört döndü koştu, terledi, büyük ağabeylerinin çarpmasıyla ilk büyük düşüşünü yaşadı, ilk çorap yırtılması da beraberinde geldi ..sanırım her güne bir çorap depolamalı :)Penti bize sponsor olsa hiç fena olmaz :))
2011-2012 eğitim ve öğretim yılı tüm öğrencilerimize,öğretmenlerimize ve velilerimize
hayırlı, uğurlu olsun!
Şimdilik bizden haberler bu kadar…

5 yorum:

la_capitana dedi ki...

Canım benim, hayırlı uğurlu olsun. Biz de ilk büyük düşüşümüzü yaşadık. Ama fena Ertuğ'unki. Diz ve dirsek resmen parçalanmış. 1 hafta oldu hala antibiyotikli krem tedavisine devam.
Ne zaman büyüdü bunlar? ha ne zaman?

Şenay- Doğam dedi ki...

Kucuk melegın de vira dedi demek ki :) allah bol bol sabrı bize..çalışma azmını de onlara versın :)

♥sibelinsu♥ dedi ki...

ovvv bizimki Ertuğun düşüşünün yanında önmesiz kalmış çok geçmiş olsun zamanla biz de onlar da alışacak inşallah... valla zaman nasıl geçti anlamadım Tubacım ,bebekliğine dair çoğu şeyi unuttum bile ,keşke her ayrıntısını yazsaydım diyorum şimdi:(( mmmcuks özledik sizi:))
Şenay-doğam amin inşallah...evet evet başladı telaşımız...inşallah hepimiz için güzel bir yıl olack:))a

Zeynep'in Defne'si dedi ki...

Pelinsu'nun okul hayati baslamis oldu boylece. Allah zihin acikligi versin hepsine. Hangi okulu tercih ettigini merak ettim. Ben de oyun grubu arayisindayim ve kafam çok karisik.

kirazzade dedi ki...

hadi hayırlı olsun :) arayı bu kadar açmayın yahu :) daha sık post yazmaya geri dön bence :) bu arada,i o sünger boblu silgi ve kalemden bende de vaaaarr :)

BU SİTEDEKİ BANA AİT FOTOĞRAF VE YAZILARIN HİÇBİRİ, HİÇBİR SEBEPLE İZNİM OLMADAN KULLANILAMAZ.

SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEYLER OLURSA BEN BURDAYIM

Blog Widget by LinkWithin

LARVAM

LARVAM

İzleyiciler

Geçmişi merak edenlere..:)

Hakkımızda

Fotoğrafım
Pelinsu...Masum,akıllı,çok bilmiş,çok bıdık,çok güzel....... Bir de sevgili eşim ...canımız babamız var...dünyanın en iyi babalarından..ben kendime yeni bir prens bulacakmışım...benimkini kızım kapmış...:) günlük yaşananlar,sanat,moda,aşk,dedikodu,eğlence..bundan sonra aradığınız herşey burada olacak...daha doğrusu olmasını temenni ediyorum..:)